باید ها و نباید ها

یه زمان هایی که میشینم و با خودم در رابطه با باید ها و نباید ها و یا حرام و حلال بودن مسائل فکر می کنم ، میبینم که بعضی از کارهایی که ما الان می تونیم به راحتی انجامش بدیم و یا وسایلی که الان به راحتی می تونیم داشته باشیمشون جزء ممنوعه های زندگی ما بودن.

یادم می آد کوچیک بودم، هفت یا هشت سالم بیشتر نبود، با پدر که می رفتم بیرون و پیرهن آستین کوتاه پدر رو می دیدم ، می دونستم که الان خطر در کمین ِ پدر هستش و این باعث به وجود اومدن ترس و فکرهایی میشد که تا اعماق قلب هر بچه ای رو می لرزونه.

این روزها که تو خیابون میری پسرهایی رو میبینی که خیلی راحت با پیرهن های آستین کوتاهشون و یا بعضا کنار دریا با پیراهن های حلقه ایشون خیلی راحت کنار ساحل و یا تو خیابون ها می چرخن.

باز هم کوچیک بودم. تو همون سن و سال! ویدئو تازه اومده بود!!! به عنوان یه وسیله ی غیر قانونی ازش استفاده میشد. یعنی هر کس که از اون استفاده میکرد مجرم شناخته میشد ولی باز هم مردم ازش استفاده می کردن. ما هم به تبعیت از مردم داشتیمش!!!

یه شب بود،داشتیم میرفتیم خونه ی یکی از اقوام و ویدئو رو هم مثل یه محموله ی مواد مخدر جا سازی کرده بودیم و داشتیم میبردیمش خونه ی همون کسی که مهمونش بودیم!!! به این کار ندارم که به راحتی تونستیم ببریمش و کسی متوجه ی اون نشد، ولی همون باید و نباید گفتن هایی که قبل از راه افتادمون بین خونواده شده بود، ترسش رو به جون من انداخته بود .

فکر که می کنم ،‌ از خودم می پرسم دغدغه ی فکری بچه های این روزها چیه؟!! تا کی باید از این مسائل بچه ها به خودشون ترس راه بدن و بعد از یه مدت همه ی اون نباید ها بشه ممکن و حرام ها بشه حلال؟!

/ 19 نظر / 31 بازدید
نمایش نظرات قبلی
صووورتی

به نظر من بسته به شرایط فرق می کنه خب... تو تمام دنیا همینه!... یه جورایی روال زندگی همینه. وقتی با یه چیز جدید مواجه می شی شاید نهی ش می کنیم! اما بعد ممکنه متوجه بشیم مشکل خاصی نداره... یا اگر هم داره، سودش به ضررش می چربه!...

غرغرو

[خنثی] با اجازت لينكت كردم[ماچ]

تازه وارد

منم فکرمیکنم بعضی وقتامنطق ازدست تصمیم گیرای مملکت درمیره[ساکت]بعضی وقتام سرنخ درمیره[اضطراب]چن وقت پیش شاید 6-7ماه!یه کامیون باچن تاآدم قلچماق توی یکی ازمحله های غرب تهرون وبایه بهانه ای واردیکی ازخونه هاشدن[شیطان]بعدش تا ته اون خیابون ازپشت بوم به پشت بوم رفتن ودیشهاروریختن توخیابون واون آدمای قلچماق هم ریختن توکامیون و د بروکه رفتی[شرمنده]البته اینها ربطی به حلال وحرام نداردوجزوبایدهاونبایدهااست.ومربوط میشه به کج فهمی مجریان مملکتی[اضطراب]آقایان بایدبدونن که مردم مثل فنررفتارمیکنن!هرچی بیشترفشاربیارن فنره بیشترمی پره[دست][دست]

HoDa

پس با چی سر مردم رو گرم کنن؟!

مدوسا

سلام پریناز جون. خیلی غصه خوردم [نیشخند]چرا تعجب کردی [نیشخند]

دختر نارنج و ترنج

آخ! راست می گی..... یادته؟؟؟؟ چه بلایایی به سر ملت می اومد؟؟؟؟ آهان راستی! آره، خود خودش بهم داده اون رو.....[چشمک]